PREUKAZ ISIC/EURO AKO VYBAVIŤ PREUKAZ PLATNOSŤ PREUKAZU DUPLIKÁT PREUKAZU FOTOGRAFIE NA PREUKAZY - FOTOEDITOR

PREUKAZ ISIC/EURO

ČO JE PREUKAZ ŽIAKA ISIC/EURO<26

Preukaz žiaka ISIC/EURO<26 je multifunkčný preukaz dostupný pre žiakov stredných a základných škôl vo veku od 6 rokov. Žiaci ho môžu získať priamo cez svoju strednú školu a množstvo funkcií a výhod prináša nielen samotným žiakom a ich rodičom, ale aj strednej škole, ktorú navštevujú a ktorá im preukaz vydáva.

VYUŽITIE PREUKAZU ŽIAKA ISIC/EURO<26

• identifikačný preukaz žiaka školy - nahrádza papierový preukaz žiaka. Na preukaze je logo školy, názov školy, osobné údaje a fotografia žiaka a slúži na identifikáciu žiaka v škole alebo mimo nej.

• univerzálna dopravná čipová karta (MHD, SAD, vlaková doprava) - náhradza papierové potvrdenie pre potreby dopravcov a tri samostatné preukazy, na základe ktorých má žiak strednej školy nárok na zľavnené cestovné v MHD, na linkách SAD a na železniciach. Vďaka čipu umiestnenému v preukaze stačí žiakovi jediný preukaz, ktorý môže používať na všetky tri druhy dopravy. Preukaz je možné využiť na žiacke cestovné aj vo vlakoch spoločnosti RegioJet. V týchto vlakoch sa nekontroluje čipová platnosť, je potrebné mať platnosť vyznačenú na preukaze platnou známkou ISIC. ​

• medzinárodný identifikačný preukaz študenta ISIC - zelená strana preukazu a známka ISIC na aktuálny školský rok
    tvorí licenciu ISIC (International Student Identity Card) a zabezpečuje, že držiteľ preukazu je všade na svete považovaný za študenta denného štúdia.

vizuál prednej strany preukazu žiaka ISIC/EURO<26

isic euro znamka 2020

• európska karta mládeže EURO26 - modrá strana preukazu a známka ISIC na aktuálny školský rok tvorí licenciu EURO<26. Licencia EURO<26 sprístupňuje viac ako 50 000 zliav a výhod na Slovensku a v Európe. Miesta, kde je možné licenciu EURO<26 využiť, sú zvyčajne označené nálepkou s logom EURO<26.

vizuál preukazu EURO<26

isic_euro26_vizual_novy_dizajn_modry-03-2019-verzia22

• čipová karta, ktorá nahradza papierové stravné lístky - vďaka čipu vloženému v preukaze je možné preukaz využívať aj ako elektronický stravný lístok. Podmienkou je, že škola má zakúpený stravovací systém, v rámci ktorého je možné použiť čipové preukazy. Na našej škole momentálne nie je možné využívať tieto čipové preukazy ako stravné lístky (školská jedáleň má vlastný stravovací systém).

• elektronická vstupenka na kultúrne a športové podujatia - preukaz je možné použiť ako vstupenku na niektoré kultúrne alebo športové podujatia zakúpené cez Ticketportal. Pri rezervácii cez Ticketportal stačí zadať číslo čipu.

• elektronický preukaz do vedeckých a univerzitných knižníc - preukaz je možné používať ako identifikačný preukaz čitateľa vo vedeckých a univerzitných knižniciach, takže nie je potrebné platiť za knižničný preukaz

• prístupová čipová karta - vďaka čipu vloženému v preukaze je možné preukaz využívať aj na evidenicu dochádzky alebo umožňovanie prístupu do budov a priestorov školy. Podmienkou je, že škola má zakúpený dochádzkový alebo prístupový systém, v rámci ktorého je možné použiť čipové preukazy. Na našej škole momentálne nie je možné využívať čipový preukaz pre tento účel.

• preukaz na zľavy na Slovensku ale aj v zahraničí - vďaka preukazu je možné získať možnosť zľavy na viac ako
    150 000 miestach Slovenska a vo svete. Napr. v obchodoch, e-shopoch, kinách, Orange, na kúpaliskách, pri cestovaní, na poistenie, v autoškolách,.... Miesta, kde je možné ISIC zľavy a výhody využiť, sú zvyčajne označené nálepkou s logom ISIC.

VIAC INFORMÁCIÍ na: