CISCO - sieťová akadémia

NET@FIIT 2021:

Dňa 8. februára 2021 sa uskutočnila online celoštátna súťaž NET@FIIT 2021, zameraná na  overenie vedomosti stredoškolákov z oblasti počítačových sietí. Súťaž organizovala Slovenská technická univerzita v Bratislave, Fakulta informatika a informačných technológií. Náš štvrták, Jozef DŽUBÁK, z odboru Informačné a sieťové technológie sa umiestnil na nádhernom 1. mieste. Súťaž spočívala v konfigurácií zariadení (počítače, switche, routre, servery) prepojených počítačovou sieťou v simulátore Cisco Packet Tracer podľa zadania. Zahrnutá problematika predstavovala úlohy v rozsahu úrovne certifikácie CCNA (Cisco Certified Network Associate).

Vzhľadom na online povahu súťaže bolo pre účely kontroly priebehu a dodržiavania pravidiel pri riešení nutné nahrávať svoju obrazovku, mikrofón a webkameru prostredníctvom OBS Project ( Open Broadcaster Software) do videosúboru. Študent sa musel so zvoleným nahrávacím softvérom oboznámiť ešte pred súťažou a mať ho pripravený v čase súťaže. Úspešní riešitelia boli vyzvaní na zdieľanie videozáznamu ich riešenia s riaditeľom súťaže výlučne pre kontrolu dodržiavania pravidiel.

fotoalbum   Vysledkova_listina

NET@FIIT 2020:

Dňa 14. februára 2020 sa uskutočnila celoštátna súťaž NET@FIIT 2020, zameraná na overenie vedomosti stredoškolákov z oblasti počítačových sietí. Súťaž organizovala Slovenská technická univerzita v Bratislave. Náš štvrták, Erik REVAJ, z odboru Informačné a sieťové technológie sa umiestnil na nádhernom 1. mieste. Súťaž spočívala v konfigurácií zariadení (počítače, switche, routre, servery) prepojených počítačovou sieťou v simulátore Cisco Packet Tracer podľa zadania. Zahrnutá problematika predstavovala úlohy v rozsahu úrovne certifikácie CCNA (Cisco Certified Network Associate).

fotoalbum

NAG2020 (Networking Academy Games):

Dňa 19. júna 2020 sa v Bratislave uskutočnil 19. ročník výročnej konferencie programu sieťových akadémií v Slovenskej a Českej republike. Žiak TASNV Erik Revaj si na nej prevzal cenu za 1. miesto v národnej súťaži NAG2020 (Networking Academy Games).

Študentská súťaž je určená pre stredoškolákov a vysokoškolákov, ktorí sa v rámci svojho štúdia zapojili do programu Sieťových akadémií Cisco. Erik získal v kategórii stredoškolskí študenti za test a praktickú časť 93,12%, a tak bol najlepším z 99 súťažiacich z celého Slovenska

15.ročník národnej súťaž NAG2020 sa uskutočnil  19. mája 2020 a organizovala ju spoločnosť Cisco Systems Slovakia v spolupráci s ASC/ITC pri Technickej univerzite v Košiciach, ITC pri Slovenskej technickej univerzite v Bratislave, ITC Žilinskej univerzity a Univerzita Pavla Jozefa Šafarika. Od študentov sa očakávali vedomosti na úrovni priemyselnej certifikácie CCNA (CCNA 200-125). Súťažiaci riešili on-line vedomostný test a on-line praktickú  úlohu.

Kvôli mimoriadnej situáci (COVID-19) súťažili dištančným spôsobom.

fotoalbum