Technická akadémia mení názov

Podľa zákona o odbornom vzdelávaní a príprave sa od 1. septembra 2020 menia názvy niektorých stredných odborných škôl. Zákon už nepočíta s názvom technická akadémia. Preto aj Technická akadémia v Spišskej Novej Vsi musela pristúpiť k zmene názvu a po rokovaní s Košickým samosprávnym krajom ako zriaďovateľom školy a po schválení MŠVVaŠ SR má od 1. septembra 2020 názov Stredná priemyselná škola technická.

Dochádza len k zmene názvu školy, zameranie a obsah štúdia sa nemení. Znamená to, že škola bude naďalej vzdelávať žiakov v odboroch orientovaných na mechatroniku, strojárstvo, elektrotechniku, informatiku, logistiku a programovanie v príslušných zameraniach. Tieto korešpondujú s požiadavkami trhu práce a vývojom nových technológií. Všetky odbory budú naďalej ukončené maturitnou skúškou s možnosťou pokračovania v ďalšom vysokoškolskom štúdiu.

-vedenie školy-