2561 M INFORMAČNÉ A SIEŤOVÉ TECHNOLÓGIE

Študijný odbor:                    2561 M  INFORMAČNÉ A SIEŤOVÉ TECHNOLÓGIE
Orientácia:
Forma a typ štúdia:             denné štúdium pre absolventov ZŠ

Najnovšia ponuka školy pripravená pre žiakov, ktorí sa zaujímajú o moderné digitálne technológie a chcú svoju záľubu premeniť na životnú profesiu.

V porovnaní s odborom elektrotechnika - počítačové systémy a siete tento študijný odbor svojim profilom a zameraním umožňuje výraznejšiu a užšiu špecializáciu práve na informatiku. V štúdiu odborných predmetov sa žiaci naučia programovať vo viacerých jazykoch (C, C#, Java), ovládať sieťové a serverové technológie, inštalovať a využívať operačné a databázové systémy. Budú tvoriť webové stránky a spoznajú možnosti počítačovej grafiky.

Absolvujú sieťovú Cisco Akadémiu a získajú medzinárodne uznávaný certifikát.

Učebný plán študijného odboru 2561 M  informačné a sieťové technológie