3918 M TECHNICKÉ LÝCEUM - programovanie

Študijný odbor:                    3918 M  TECHNICKÉ LÝCEUM

Orientácia:                            programovanie

Forma a typ štúdia:             denné štúdium pre absolventov ZŠ

Atraktívny študijný odbor, ktorého cieľom je pripraviť študentov na vysokoškolské štúdium orientované najmä na oblasť informačných technológií.

Nosným predmetom v odbore je programovanie - až 8 vyučovacích hodín týždenne za 4 roky štúdia. Okrem toho, v rámci odbornej zložky vzdelávania budú mať študenti predmety zamerané na tvorbu www stránok, informačné a databázové systémy a počítačovú grafiku. Študovať budú aj operačné systémy a počítačové siete.

Keďže odbor je prípravou na vysokoškolské štúdium, vo 4. ročníku popri seminároch z matematiky a fyziky, absolvujú predmet úvod do vysokoškolskej matematiky. Pre uplatnenie sa aj na zahraničnom pracovnom trhu, majú možnosť okrem anglického jazyka študovať aj nemecký jazyk.

Zavedenie tohto odboru je reakciou školy na nedostatok stredoškolsky a vysokoškolsky vzdelaných odborníkov v oblasti IT technológií. Jeho štúdium dokáže zabezpečiť absolventom uplatnenie s veľkou perspektívou.

Učebný plán študijného odboru 3918 M  technické lýceum