PONUKA ŠTÚDIA NA VŠ WORKSHOPY, PROJEKTY, PROGRAMY SÚŤAŽE PONUKY PRÁCE PRE ŠTUDENTOV ĎALŠIE INFORMÁCIE

WORKSHOPY, PROJEKTY, PROGRAMY

Program Benjamin Franklin Transatlantic Fellowship

Program Benjamin Franklin Transatlantic Fellows Summer Institute ponúka študentom stredných škôl vo veku 16-18 rokov možnosť stráviť leto v Amerike, nadviazať nové priateľstvá s ľuďmi z celého sveta, zažiť skutočný americký študentský život, zlepšiť svoje líderské zručnosti a najmä sa inšpirovať na celý život. A to všetko ZADARMO.

Program je určený pre motivovaných a nadšených študentov, ktorí sa zaujímajú o témy ako sú americká zahraničná politika a americko-európske vzťahy, demokracia, práca s občianskou spoločnosťou, ekkonomický rozvoj a podobne.

Prihláška je spustená na https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=dFDPZv5a0UimkaErISH0S5ftZ7fqW8JCj-RdWuV3Ty1UOFlXRElXVTRIQlgwVDNSREJDNFlZRUwwTy4uDeadline na podanie prihlášky je 5. február 2024.

Otázky o programe adresujte na e-mail contact_bratislava@state.gov - do predmetu uveďte "BFTF 2024 Help"

Viac informácií o programe nájdete na https://sk.usembassy.gov/education-culture/academic-exchange-programs/ben-franklin-tfsi/

AKO ZAČAŤ PODNIKAŤ? - bezplatné vzdelávanie o podnikaní

Kurz zameraný na osobnostný rozvoj, v ktorom si prejdete cez tieto témy:
prečo podnikať, v akej oblasti podnikať, výhody a nevýhody podnikania, typy podnikania, stanovenie osobnej podnikateľskej vízie, myslenie podnikateľa, činnosti podnikateľa, rozdiel medzi SZČO a podnikateľom, riziká v podnikaní, príležistosti na trhu, podnikanie bez kapitálu a bez rizika, vedenie firmy, odmeňovanie, budovanie fungujúcej firmy, marketing, podnikanie na sociálnych sieťach, asertivita, time management, investovanie, CASH FLOW, …

Trvanie kurzu:   12 hodín počas 12-tich týždňov
Lektor:   Martin Tomčala

AKO ZAČAŤ PODNIKAŤ? - informačný plagát

Letná akadémia DISCOVER

Medzinárodná komunita ľudí zložená z tímu dobrovoľníkov, prevažne vysokoškolákov z najlepších československých a svetových univerzít, ktorá vedie neziskový projekt DISCOVER ponúka pre študentov letný vzdelávací program.

Letná akadémia DISCOVER je týždenná vzdelávacia akcia pre aktívnych stredoškolákov zo Slovenska, Česka, ale aj celého sveta. Na kurzoch a workshopoch majú študenti príležitosť skúmať predmety, ktoré ich zaujímajú a objavovať čo ich baví. Ponuka kurzov na DISCOVERi je rozmanitá, od medzinárodného práva a medicíny, cez fotografiu a aplikovanú sociológiu, až po experimentálnu ekonómiu a neurovedu. Kurzy sú vedené talentovanými vysokoškolákmi a mladými profesionálmi s rôznorodými a inšpiratívnymi skúsenosťami. Okrem toho absolvujú študenti rôzne aktivity - od športových a zážitkových hier, až po diskusie a reflexie.

Účasť na akadémii býva pre študentov naozaj obohacujúcou skúsenosťou a taktiež môžu získať štipendiá až do plnej výšky účastníckeho poplatku tak, aby sa mohol zúčastniť naozaj každý bez ohľadu na finančnú situáciu rodiny.

DISCOVER nie je len letná akadémia, ale aj komunita navzájom sa inšpirujúcich ľudí. Študenti sa počas roka môžu zúčastniť rôznych webinárov, Discover oddielov či mentoringu. Vďaka tejto skvelej komunite sa mnoho stredoškolákov a stredoškoláciek na DISCOVER rado vracia, či už ako študenti/študentky, alebo neskôr ako organizátori/organizátorky či letkori/lektorky.

Viac informácií o Discoveri sa môžete dozvedieť na webovej stránke https://discover.sk/.