Národný projekt „Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov“

Stredná priemyselná škola technická v Spišskej Novej Vsi sa zapojila do dvojročného národného projektu, v rámci ktorého získala od 1. 9. 2020 možnosť obsadiť dve pracovné pozície – pedagogického asistenta a školského psychológa.

Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov významne podporujú pozitívne zmeny v inkluzívnom vzdelávaní priamo v školskom prostredí prostredníctvom edukačnej podpory zo strany pedagogických asistentov pre deti a žiakov so zdravotným znevýhodnením a členov inkluzívnych tímov.

Členovia inkluzívneho tímu:
- sociálni pedagógovia
- školskí špeciálni pedagógovia
- školskí psychológovia

Cieľom národných projektov je:
- implementovať princípy inkluzívneho vzdelávania v školách, ktoré sú zaradené do siete škôl a školských zariadení SR,
- vytvoriť predpoklady na zlepšenie výchovnovzdelávacích výsledkov detí a žiakov,
- zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu.

Monika Hodnická, zástupkyňa riaditeľa školy

Plagat_NPPoP_predlzenie.pdf   Informacny_plagat_k_NP_PoP.pdf